Sobota, 18 maja, była dla mieszkańców Świętochłowic dniem wyjątkowym. Wszystko za sprawą II Wall Street Festival, który odbył się tego dnia na Plantach Bytomskich. Festiwal był jednym z elementów trwającego przez cały rok jubileuszu Świętochłowic (miasto obchodzi 700-lecie).
Świętochłowiczanie zostali uraczeni mnóstwem atrakcji. Sztuka uliczna rozkwitała na naszych oczach. Podziwiać można było średniowieczną osadę, teatry dla dzieci, pokazy sztuk walki i turniej koszykówki. Wieczorem odbyła się część muzyczna. Na szcenie pojawiły się zespoły Naaman i Indios Bravos. Efektowną pamiątką po tym wielkim wydarzeniu jest nowy wygląd kamienicy przy ulicy Katowickiej, której ścianę pokryło graffiti przedstawiające wnętrze typowego śląskiego domu.
Wzdłuż ulicy Sikorskiego usytuowano mnóstwo kramów z twórczością artystyczną wszelkiego rodzaju. Również nasze warsztaty zaprezentowały swoje prace. Stoisko wypełnione było po brzegi efektami trudu naszych pracowni artystycznych. Kolorowe ceramiczne miski, doniczki i figurki, poduszki i maskotki, drewniane misie, żyrafy i koty oraz błyszczące witraże i szklane patery prezentowały się zjawiskowo w słonecznej scenerii festiwalu. Czas spędzony przy stoisku wypełniły rozmowy z mieszkańcami Świętochłowic na temat działalności warsztatów i ich twórczości. Wielu z nich spędziło przy naszym kramie naprawdę dużo czasu. Owoce pracy podopiecznych WTZ Świętochłowice wzbudziły autentyczny zachwyt i podziw.
Atmosfera festiwalu, słoneczna pogoda, uśmiechnięci mieszkańcy Świętochłowic i tętniące życiem Planty Bytomskie sprawiły, że przyszłoroczna obecność na Wall Street jest obowiązkowa.

Pani Ania


< < <