Już po raz siedemnasty przeżywaliśmy emocje związane z Olimpiadą w Siemianowicach Śląskich. Skład naszej ekipy liczył tym razem 8 osób - po równo 4 mężczyzn (R.Malik, A.Broda, R.Dudek i M.Wypiór) i 4 zawodniczki płci żeńskiej (H.Joszinska, A.Smolarek, B.Olejniczak i A.Kuźnik). Opiekunem dodatkowym (oraz świetnym fotografem) była pani Natalia.
Podróż na miejsce zawodów przeżyliśmy w sposób niezapomniany. Pan Adam, jak najlepszy pilot wycieczki, zapoznał nas z ważnymi i mniej ważnymi zakątkami Siemianowic. Zrobiło się sentymentalnie, lecz musieliśmy się zmobilizować do sportowej walki.
Przebraliśmy się w błękitne stroje sportowe i udaliśmy się na ceremonię rozpoczęcia zawodów. Należy w tym miejscu nadmienić, że organizatorem Olimpiady był jak co roku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Pszczelnik" w Siemianowicach Śląskich, a patronat sprawował Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie - Jacek Guzy.
Zmagania sportowe rozpoczęły się od biegu z pałeczką sztafetową, co doskonale rozgrzało i zapaliło nas do walki. Następnie przyszła pora na konkurencje indywidualne: bieg sprinterski, rzut lotką do tarczy, rzut woreczkiem do celu, skok w dal z miejsca, slalom z woreczkiem i kijem hokejowym oraz rzut piłką lekarską. Wyniki zapowiadały się obiecująco, ale nie wiedzieliśmy jak poradzili sobie inni, więc trzeba było uzbroić się w cierpliwość i czekać na ogłoszenie wyników. Po zakończeniu konkurencji indywidualnych, ku uciesze naszej "zgłodniałej" drużyny nastąpiła przerwa na posiłek. Uzupełniliśmy kalorie i elektrolity, które przed konkurencjami drużynowymi bardzo się przydały. Nastąpiło przeciąganie liny oraz konkurencja "podaj do przodu". Walczyliśmy jak lwy.
Jednakże większość zawodników czekała na turniej piłki nożnej, który co roku wzbudza największe emocje. Na początek mieliśmy zmierzyć się z WTZ Imperium Słońca z Siemianowic. Jak co roku przed meczami przebrali się oni w specjalne piłkarskie stroje i rozpoczęli profesjonalną rozgrzewkę. Wiedzieliśmy, że jest to przeciwnik z górnej półki. Motywacja była tym większa. Przystąpiliśmy do meczu bez kompleksów i opłaciło się. Mecz zakończył się remisem. Drugą batalię stoczyliśmy z Promykiem Katowice i wygraliśmy 1:0 po efektownym golu "Dudusia". Ostatni mecz był zarazem meczem finałowym. Graliśmy z WTZ z Bytomia. Niestety ponieśliśmy dotkliwą porażkę aż 4:1. Jedyną bramkę dla naszego teamu zdobył Michał Wypiór. Cała drużyna wykazała się jednak ogromną wolą walki i zaangażowaniem. Gratulacje!
Po wyczerpującym turnieju piłkarskim nastąpiła ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia medali. Lista naszych medalistów przedstawia się następująco:
Bieg sprinterski: srebro - Andrzej Broda, brąz - Robert Malik, brąz - Anna Smolarek
Rzut woreczkiem do celu: brąz - Ania Kuźnik
Rzut lotką do tarczy: srebro - Rafał Dudek, brąz - Michał Wypiór
Slalom z woreczkiem: brąz - Rober Malik
Rzut piłką lekarską: srebro - Barbara Olejniczak
W klasyfikacji generalnej zajęliśmy III miejsce. Brawa dla całej ekipy.

Pania Ania

< < <