MOTOSERCE to ogólnopolska akcja zbiórki krwi, zapoczątkowana i organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Partnerami akcji są PCK i Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. W tym roku w ponad 70 miastach Polski Motoserce tętniło po raz piąty. Organizacją imprezy zajmują się lokalne kluby motocyklowe. W zeszłym roku w ramach Motoserca zebrano około 12 tysięcy litrów krwi.
2 czerwca zbiórka krwi odbyła się przy Zamku w Chudowie. Organizatorami byli motocykliści z klubu Fire Birds MC z Zabrza, którzy mają chyba pozaziemską moc przyciągania dobrej pogody, gdyż niedziela była jedynym ostatnio słonecznym dniem. Bóg wiedział nad kim czuwać.
W ramach niedzielnej zbiórki miały miejsce liczne atrakcje sceniczne i pozasceniczne. Podziwialiśmy występy grupy hip-hopowej z domu kultury z Katowic Murcek, mażoretek z Knurowa oraz pokazy ratownictwa medycznego. Jednakże najwięcej atrakcji znalazły w niedzielę w Chudowie dzieciaki. Nasze Warsztaty zorganizowały ciekawe konkurencje sprawnościowe. Dzieci musiały wykazać się celnością - rzut woreczkiem w kowboja, równowagą - przejście po linie oraz szybkością - wyścigi z wikliną pod pachą. Poza tym wielkim powodzeniem cieszyło się poszukiwanie złota w piaskownicy oraz doczepianie krowie ogona z zamkniętymi oczami. Po ukończeniu naszych konkurencji dzieci zostały obdarowane nagrodami, a ich buzie mogły zostać pomalowane w kolorowe wzory. Uśmiechy wzbudzali klauni na szczudłach, cukierki lecące z nieba, dmuchańce i ścianka wspinaczkowa. Duże emocje wywołała możliwość rzucania tortem w klauna.
Impreza zdecydowanie się udała. Było słonecznie, kolorowo i miło.

Pani Ania

Zobacz naszą galerię.

< < <