W Wodzisławskim Centrum Kultury 7. maja odbyła się "Lekcja tolerancji" przeprowadzona przez integracyjny zespół muzyczny WTZ TPD "Tolerancja". Odbiorcami koncertu była młodzież 2 Gimnazjum w Wodzisławiu Śląskim. Wśród gości na widowni obecni byli przedstawiciele Władz Miasta Wodzisław Śląski, Śląskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz dyrekcja i grono pedagogiczne Gimnazjum. Założeniem koncertu - "Lekcja tolerancji" była integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz młodzieży gimnazjalnej w celu kształtowania ich postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i ich aktywności społeczno-kulturalnej oraz zawodowej.
Zespół Tolerancja został przyjęty bardzo ciepło, kiedy po krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu publiczności z problematyką osób niepełnosprawnych, zagrał 12 utworówze swojego repertuaru. Młodzież oprócz wsłuchiwania się w teksty i śpiewania miała okazję wziąć udział w krótkich konkursach, podczas których Ci najbardziej aktywni i spostrzegawczy otrzymali płyty zespołu Tolerancja "Wszystko jest OK".
Po raz kolejny okazało się, że ta forma kontaktu z młodzieżą i przekazywanie istotnych wartości za pomocą muzyki rockowej i bluesowej budzi duże zainteresowanie, a tym samym daje nadzieję na pozytywne relacje społeczne wobec niepełnosprawności.


< < <