1 czerwca na terenie Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało Dzień Dziecka na Dzikim Zachodzie. Oznaczało to tylko jedno: mnóóóóóstwo atrakcji! Wszystkie dzieci mogły wziąć udział w specjalnie na tę okazję przygotowanych zręcznościowych konkurencjach tematycznych. Mogły spróbować ujarzmić "pędzące podkowy", pokonać "rwący strumień", "ścieżkę indianina" albo zmierzyć się z "zakochanym apaczem". Na wytrwałych czekały drobne nagrody i słodycze. W rozstawionej wiosce indiańskiej mogły zobaczyć jak kiedyś żyli indianie i pobawić się w zabawy jakie cieszyły małych, czerwonoskórych mieszkańców prerii. W specjalnie przygotowanych punktach każdy mógł spróbować okiełznać wiklinę i samodzielnie wykonać indiańską biżuterię. Na korytarzach Gimnazjum nr 2 rozstawione były stoły do cymbergaja i speed stacking'u (nowy sport polegający na układaniu kubków na czas). Każdy mógł spróbować swoich sił wspierany fachową poradą mistrzów obu dziedzin sportu.
Salę gimnastyczną opanowały dziewczyny z zespołów tanecznych i indianie, którzy odtańczyli rytualne tańce.
Imprezę zaszczycił swoją obecnością Prof. Jerzy Buzek, który z rąk Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Śląski Oddział Regionalny Jana Wiesiołka otrzymał Odznakę Przyjaciela Dziecka. Tym szczególnym odznaczeniem uhonorowani zostali również: pani Gabriela Niemiec - dyrektor Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląskim i pan Artur Libor - kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej TPD w Świętochłowicach.
Choć aura pokrzyżowała nieco plany organizatorom, obchody Dnia Dziecka w Wodzisławiu Śl. udały się wybornie. Świadczyły o tym uśmiechy dzieci i ich rodziców opuszczających wieczorem budynek szkoły. Choć nie wiemy jeszcze jak ani gdzie to już zapraszamy za rok! Do zobaczenia dzieciaki!

Andrzej Broda

Zobacz naszą galerię.

< < <